RESULTATER FOR FIRMAFODBOLD 2020

HERRE A FIRMAFODBOLD MESTER 2020 // SIEMENS OSASUNA

HERRE A RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Siemens Osasuna

Siemens Osasuna
Anfører Kim Nielsen

Nr. 2 – ISS Facility Service

ISS Facility Service

Nr. 3 – Brøndum Textil

Brøndum Textil

Nr. 4 – BM Invest

BM Invest

Nr. 5 – Arne Danielsen A/S

Arne Danielsen A/S

Nr. 6 – Præstelundskolen

Præstelundskolen

Bedste målmand:
Peter Gram Pedersen fra BM Invest

Peter Gram Pedersen

Bedste fighter:
Sigurd Kristensen fra ISS Facility Service

Sigurd Kristensen

MVP – Most value player:
Brian “BC” Jochumsen fra Siemens Osasuna

Brian “BC” Jochumsen

SOCIAL RÆKKEN 2020

Nr. 1 – ONLY YOUNG GUNS

Only Young Guns

Nr. 2 – DIX NEUF

DIX NEUF

Nr. 3 – JYFA’s disciple

JYFA´s Disciple

Nr. 4 – Siemens Fast & Furious

Siemens Fast & Furious

Nr. 5 – Kærbys bedste børn

Kærbys bedste børn

Nr. 6 – Give Steel

Give Steel

Bedste målmand:
Ejner Eg Rahbek

Bedste fighter:
Jonny Bjørnsholm

Jonny Bjørnsholm

DAME RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Siemens Girl Power

Siemens Girl Power
Anfører Camilla Mikkelsen

Nr. 2 – IBK Tøserne

IBK Tøserne

Nr. 3 – Bestseller Dream Soccers

Bestseller Dream Soccers

Nr. 4 – HK Tøserne

Bedste målmand:
Lene Houlberg Nielsen

Lene Houlberg Nielsen

Bedste fighter:
Birgitte Skov Sørensen

Birgitte Skov Sørensen

MIX RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Dalgasskolen

Dalgasskolen

Nr. 2 – Jack & Jones Warriors

Jack & Jones Warriors

Nr. 3 – IBK Dream Team

IBK Dream Team

Nr. 4 – Siemens The Expendables

Siemens The Expendables

Bedste kvindelige fighter:
Simone Kjærgaard Jakobsen

Simone Kjærgaard Jakobsen

Bedste mandlige fighter:
Flemming Bak

Flemming Bak

FIRMAFODBOLD 2020

2020 firmafodbold-program-brande-oldboys-1.pdf

Tilmeldt fra Hosekræmmeren 1 dame hold HK tøserne
Tilmeldt fra Stub jensen byg 1 herre hold Stub jensen byg
Tilmeldt fra Ejner Hessel A/S 1 herre hold Stjernerne & Raahauge
Tilmeldt fra BES 1 herre hold BES 2
Tilmeldt fra BES 1 herre hold BES
Tilmeldt fra Give Steel 2 dame hold GSS Iron Ladies 1 * GSS Iron ladies 2 5 herre hold GSS Iron Men 1 * GSS Iron Men 2 * GSS Iron Men 3 * GSS Iron Men 4 * GSS Iron Men 5
Tilmeldt fra BRØNDUM TEXTIL 2 herre hold BRØNDUM TEXTIL * DIX NEUF
Tilmeldt fra Midtjydsk maskinstation 1 herre hold Midtjydsk maskinstation
Tilmeldt fra Bestseller A/S 1 herre hold ONLY & SONS
Tilmeldt fra Jk byg 1 herre hold Jk byg
Tilmeldt fra Fakta 1 herre hold Fakta
Tilmeldt fra Siemens Gamesa Renewable Energy 1 dame hold Siemens Girl Power 2 mix hold Qsserne * The Expendables 8 herre hold 3 Fad & i Bad * Cirkus Siemens * Siemens Osasuna * Wind Power Rangers * Team Sleepy * Service DK non-stars * SGRE Fast & Furious * Bjarnes Baroner
Tilmeldt fra BESTSELLER A/S 1 mix hold JACK & JONES WARRIORS 3 herre hold JACK & JONES B.O.D * JACK & JONES BULLDOGS * JACK & JONES RETAIL
Tilmeldt fra BioMar A/S 1 herre hold BioMar 1
Tilmeldt fra Kmc 1 herre hold Kmc oldboys
Tilmeldt fra BM Invest Brande ApS 1 mix hold BM Invest MIX 2 herre hold BM Invest 1 * BM Invest 2
Tilmeldt fra Dalgasskolen 1 dame hold Dalgasskolen 1 mix hold Dalgasskolen 1 herre hold Dalgasskolen/Blåhøj skole
Tilmeldt fra Ikast-Brande Kommune 1 dame hold IBK – Tøserne 2 mix hold IBK – Dream Team * FC Supermulerne
Tilmeldt fra Dokka Fasteners 1 herre hold Dokka Fasteners 1
Tilmeldt fra BESTSELLER A/S 1 dame hold ONLY GIRLS 1 herre hold ONLY YOUNG GUNS
Tilmeldt fra Præstelundskolen 1 herre hold Præstelundskolen
Tilmeldt fra Axel Månsson A/S 1 herre hold Axel Månsson A/S
Tilmeldt fra TS ddlejning 1 herre hold Kærbys bedste børn
Tilmeldt fra Rema 1000 2 herre hold Rema 1000 1 * Rema 1000 2
Tilmeldt fra Bestseller 1 herre hold Selected Homme 1
Tilmeldt fra MidtRen Service 1 herre hold MidtRen Service
Tilmeldt fra Blåhøj skole 1 mix hold Blåhøj skole
Tilmeldt fra Hewikut A/S 2 herre hold Hewikut 1 * Hewikut 2
Tilmeldt fra Jyfa maskinværksted 1 herre hold JYFAs disciple
Tilmeldt fra Vagns Krostue 1 mix hold Vagns Krostue
Tilmeldt fra Mano Teknik 1 herre hold Mano Teknik
Tilmeldt fra Revisionsfirmaet Peder Holt 1 mix hold Revisionsfirmaet Peder Holt
Tilmeldt fra BESTSELLER A/S 1 dame hold The Dream Soccers
Tilmeldt fra Fløe Auto og pladeværksted 1 herre hold Fløe auto og pladeværksted
Tilmeldt fra Joe´s Tømrer & Snedkerforrretning ApS 1 herre hold Joe´s Tømrer & Snedkerforret
Tilmeldt fra Tømrer- og snedkerfirma Arne Danielsen A/S 1 herre hold Arne Danielsen A/S
Tilmeldt fra ISS Facility Service 1 herre hold ISS Facility Service + Benny
Tilmeldt fra Bent´t Tæpper & Gulvbelægning ApS 1 herre hold Bent´s Tæpper & Gulvbelægnin

Blot et spark fra tredie halvleg