Kategoriarkiv: Firmafodbold

RESULTATER FOR FIRMAFODBOLD 2020

HERRE A FIRMAFODBOLD MESTER 2020 // SIEMENS OSASUNA

HERRE A RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Siemens Osasuna

Siemens Osasuna
Anfører Kim Nielsen

Nr. 2 – ISS Facility Service

ISS Facility Service

Nr. 3 – Brøndum Textil

Brøndum Textil

Nr. 4 – BM Invest

BM Invest

Nr. 5 – Arne Danielsen A/S

Arne Danielsen A/S

Nr. 6 – Præstelundskolen

Præstelundskolen

Bedste målmand:
Peter Gram Pedersen fra BM Invest

Peter Gram Pedersen

Bedste fighter:
Sigurd Kristensen fra ISS Facility Service

Sigurd Kristensen

MVP – Most value player:
Brian “BC” Jochumsen fra Siemens Osasuna

Brian “BC” Jochumsen

SOCIAL RÆKKEN 2020

Nr. 1 – ONLY YOUNG GUNS

Only Young Guns

Nr. 2 – DIX NEUF

DIX NEUF

Nr. 3 – JYFA’s disciple

JYFA´s Disciple

Nr. 4 – Siemens Fast & Furious

Siemens Fast & Furious

Nr. 5 – Kærbys bedste børn

Kærbys bedste børn

Nr. 6 – Give Steel

Give Steel

Bedste målmand:
Ejner Eg Rahbek

Bedste fighter:
Jonny Bjørnsholm

Jonny Bjørnsholm

DAME RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Siemens Girl Power

Siemens Girl Power
Anfører Camilla Mikkelsen

Nr. 2 – IBK Tøserne

IBK Tøserne

Nr. 3 – Bestseller Dream Soccers

Bestseller Dream Soccers

Nr. 4 – HK Tøserne

Bedste målmand:
Lene Houlberg Nielsen

Lene Houlberg Nielsen

Bedste fighter:
Birgitte Skov Sørensen

Birgitte Skov Sørensen

MIX RÆKKEN 2020

Nr. 1 – Dalgasskolen

Dalgasskolen

Nr. 2 – Jack & Jones Warriors

Jack & Jones Warriors

Nr. 3 – IBK Dream Team

IBK Dream Team

Nr. 4 – Siemens The Expendables

Siemens The Expendables

Bedste kvindelige fighter:
Simone Kjærgaard Jakobsen

Simone Kjærgaard Jakobsen

Bedste mandlige fighter:
Flemming Bak

Flemming Bak

HERRE A FIRMAFODBOLD 2019

HERRE A FIRMAFODBOLD MESTER 2019 // Præstelundskolen

I år deltog der 45 hold i herre rækken, fordelt på 11 puljer.

Herre A rækken resultater:

1. Præstelundskolen

2. Bestseller by Heartland

3. Rema 1000

4. FC Selected

5. Siemens FSE Team Service

6. ISS Facility Service

Bedste målmand: Michael Husum, Siemens FSE

Bedste spiller: Nikolaj Jakobsen, Præstelundskolen

Topscorer: Magnus Schweitz, Rema 1000


1. Præstelundskolen
1. Præstelundskolen anfører Lars Duedahl
1. Præstelundskolen anfører Lars Duedahl
2. Bestseller by Heartland
3. Rema 1000
4. FC Selected
5. Siemens FSE Team Service
6. ISS Facility Service
Bedste spiller: Nikolaj Jakobsen, Præstelundskolen
Topscorer: Magnus Schweitz, Rema 1000


SOCIAL RÆKKEN FIRMAFODBOLD 2019

SOCIAL RÆKKEN FIRMAFODBOLD MESTER 2019 // Dalgasskolen

Finale resultater fra Social finalen:

1. Dalgasskolen

2. Only Young Guns

3. Hessels Stjerner

4. Fakta

5. Brøndum Textil

6. Dokka Fasteners

Bedste målmand: Mads Bak/Rasmus Sommer, Only Young Guns

Bedste spiller: Lasse Skov, Dalgasskolen

Bedste fighter: Sandra fra Brøndum Textil

1. Dalgasskolen
Team manageren modtager pokalen af formanden
2. Only Young Guns
3. Hessels Stjerner
4. Fakta
5. Brøndum Textil
Bedste spiller: Lasse Skov, Dalgasskolen
Bedste målmand: Mads Bak/Rasmus Sommer, Only Young Guns
Bedste fighter: Sandra fra Brøndum Textil

MIX RÆKKEN FIRMAFODBOLD 2019

MIX RÆKKEN FIRMAFODBOLD MESTER 2019 // JJ2GO fra Bestseller.

I år deltog hele 16 hold i denne række, hvilket var meget tilfredsstillende.

Mix-rækken resultater:

1. Jack & Jones JJ2GO

2. Nordea/Danbolig

3. Blåhøj Skole

4. Siemens

Bedste kvindelige fighter:
Lena Tranekær Bering Jensen, Jack & Jones JJ2GO

Bedste mandlige fighter:
Mads Holm, Nordea/Danbolig

1. Jack & Jones JJ2GO
2. Nordea/Danbolig
3. Blåhøj Skole
4. Siemens
Bedste kvindelige fighter: Lena Tranekær Bering Jensen, Jack & Jones JJ2GO
Bedste mandlige fighter: Mads Holm, Nordea/Danbolig